Olej z Wiesiołka

Wiesiołek dwuletni jest niedocenianą, niepozorną rośliną, która ma ogromne znaczenia dla zdrowia człowieka. Olej z nasion wiesiołka zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 przez co odżywia i reguluje każdą komórkę ciała, dostarczając kwas gamma – linolenowy (GLA). Działanie GLA wspiera naturalną odporność oraz zapobiega niekorzystnym zmianom immunologicznym wywoływanym przez wirusy i bakterie. 

Coś dla urody

W kosmetyce olej z wiesiołka wykorzystuje się jako środek upiększający i odmładzający skórę. Nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na wygląd skóry – poprawiają jej sprężystość i utrzymują właściwy poziom nawilżenia, a co za tym idzie – zapewniają młody wygląd. Kwasy te biorą również udział w wiązaniu wody w organizmie, zapobiegają odwodnieniu, suchości skóry i naskórka, a także wypadaniu włosów. Olej z wiesiołka można stosować również bezpośrednio na skórę, wpływa kożystnie zarówno na cerę suchą, wrażliwą, atopową, jak i dojrzałą, mieszaną czy skłonną do wyprysków, reguluje bowiem przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych. Regeneruje, łagodzi obrzęki i swędzenie, działa przeciwzmarszczkowo. Życie z wiesiołkiem może być naprawdę dużo zdrowsze i pogodniejsze!

Dawkowanie oleju z wiesiołka

By osiągnąć pożądane rezultaty, trzeba zaprzyjaźnić się z olejem z wiesiołka na dłużej, a najlepiej na stałe. Proces uzupełniania niedoborów GLA i innych kwasów z grupy omega w organizmie trwa długo i nie wystarczy tu kilkutygodniowa kuracja. Najlepiej przyjmować w postaci płynnej tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka uprawianego ekologicznie (jest dostępny w sklepach ekologicznych, tradycyjnych i internetowych). Olej można pić, dodawać do potraw, maczać w nim chleb. Gdy występują schorzenia skóry – stosować zewnętrznie. Kapsułki dostępne w aptekach mają niższą przyswajalność ze względu na zawarte w nich konserwanty.

Przeciwwskazania: brak.

tekst: zwierciadlo.pl